Elektronické vybavenieMrazenie a kúrenie

Mrazíme potraviny 

Posted On
Posted By Kristína

Dnes si povieme niečo málo o tom akými spôsobmi, resp. v čom, môžeme uchovávať mrazené potraviny. Vo veľkokapacitných reštauráciách, ale i v menších prevádzkach by bolo treba veľa mraziakov, aby sa dalo uskladniť všetko potrebné. To je z estetického i dispozičného hľadiska nevýhodné. Preto výrobcovia gastro zariadení vymysleli elegantné, nerezové mrazničky s vysokým objemom a výkonom pre profi kuchyne. Predajcovia Vám preto môžu ponúknuť mraziace skrine, stoly a boxy. 

Skriňa, v ktorej oblečenie nemá čo hľadať

Tieto zariadenia sa klasickým domácim mraziakom veľmi nepodobajú. Sú celonerezové a ich podoba sa skýva v názve. Mraziace skrine môžu naozaj pripomínať skrine doma v spálni. Vo vnútri sa nachádza niekoľko políc na uskladnenie potravín. Môžu byť jednodverové alebo dvojdverové. Takisto sa môžu líšiť výškou. V ponuke sú nízke mraziace skrine, ale i do výšky 2 metrov. Veľkou výhodou a dôvodom, prečo profesionáli siahajú práve po tomto zariadení je ich objem, ktorý môže dosahovať nad 1000l. 

Mraziace stoly sú nerezové pracovné stoly vylepšené o chladenie a úložný priestor. Pozostávajú z dvoch či troch menších jednotiek, poukladanych vedľa seba a spojených do jedného zariadenia s chladiacim agregátom. Na vrchnej časti sa nachádza už spomínanná pracovné plocha. Mraziace stoly sú ako väčšina gastro nábytku nerezové, takže dlhá životnosť a odolnosť zariadenia sú samozrejmosťou. 

Mraziace boxy sú laikovi najbližšie. Sú to truhlicové mrazničky plnené zhora. Veko môže byť nerezové alebo presklené – posuvné alebo výklopné. Určite ste v obchodoch videli mraziace boxy na zmrzlinu. Táketo môžu nájsť využitie i v gastronómii. Vo vnútri zariadenia sa nachádzaju koše, ktoré sa plnia mrazenými potravinami a ukladajú sa na seba. Dostupné sú i zvislé mraziace boxy s policami alebo tyčou na zavesenie. Dostupnosť rozmerov je široká, takže si vyberiete ten pravý pre Vás. 

Mraziace zariadenia sú nevyhnutnosťou v každej kuchyni. Zaobstaranie profi mrazničky nie je lacná záležitosť, ale poslúži Vám dlhé roky a keďže sa bez mrazenia nezaobídete, je to investícia, ktorej sa nedá vyhnúť. Na trhu je veľký výber mraziacich zariadení. Dobre zvážte využitie mrazničky vo Vašej prevádzke a kúpu neoľutujete.

Related Post

leave a Comment