Elektronické vybavenieNerez v kuchyni

Pečieme vo veľkom i v malom

Posted On
Posted By Kristína

Ak Vaša prevádzka patrí k tým, ktoré si pečú vlastné pečivo, alebo ste jednou z obľúbených pizzérií vo Vašom meste, zbystrite pozornosť. Vo Vašej kuchynskej výbave by určite nemal chýbať kvalitný miesič cesta. Zariadenie je univerzálne. Raz Vám poslúži ako miesič cesta na chlieb, inokedy ako spoľahlivý miesič cesta na pizzu, či iné druhy pečiva.

Veľký, silný brat domácich robotov

Miesič cesta na pizzu alebo chlieb nie je žiadny domáci kuchynský robot, ktorý vybalíte z krabice a zase zložíte, ale poriadne silná ‘mašinka’ s výkonným motorom, ktorá vykúzli dokonalé cesto pre Vaše pokrmy. Pri výbere správneho miesiča zvážte Vaše potreby – množstvo vydaného pečiva. Modely sú rôzne – s maximálnym objemom múky od cca 5 kg do 50kg, pričom hotové cesto má po pridaní ďalších surovín ešte väčší objem. Ak sa Vaša prevádzka nezameriava priamo na pečenie pečiva, takýto miesič nenájde využitie, preto sa poobzerajte po niečom menšom. Pre pekárne a cukrárne sú takéto miesiče každodenne využívanými pomocníkmi.

Čo ďalej? 

Nastavenie rýchlosti hnetania cesta, nerezový kotlík a špirála na miešanie sú hlavnými súčasťami tohto zariadenia. Miesič cesta na chlieb nie je ľahká záležitosť. Váži niekoľko desiatok kilogramov, preto mu nájdite vo Vašej kuchyni pevné miesto. Stabilitu zaisťujú gumené protišmykové nožičky, niektoré modely sú na kolieskach. Človek by to zrejme nepovedal, ale miesič cesta na chlieb či pizzu sa čistí ľahko. Opäť nastupuje na scénu obľúbená nerez, ktorá zaručuje dlhú životnosť a ľahké čistenie. Špirála na miesenie je takisto nerezová, navyše väčšina modelov obsahuje ochranný kovový kryt, takže cesto Vám nebude ‘lietať’ po celej kuchyni. 

Takže ak máte už  dokonalé bicepsy a Vaše ruky už viac ručne vymieseného pečiva nezvládnu, stojí za to informovať sa o miesičoch, ktoré by uľahčili prácu kuchárov a pekárov vo Vašej prevádzke.

Related Post

leave a Comment