Kuchynské náčinieMrazenie a kúrenie

Pizza pec na drevo

Posted On
Posted By Kristína

Veľa ľudí obľubuje taliansku špecialitu s názvom – pizza. Je mnoho druhov a spôsobov ako túto pochúťku môžeme pripraviť, ale ešte lepšie a pohodlnejšie je objednať si ju z pohodlia domova a len počkať kým nám ju domov prinesú. Ja obľubujem pizzu pripravenú výlučne v peci na drevo. Mnoho pizzerií používa tento druh pece, pretože pizza získa jemnejšie, nadýchané cesto a dokonale chrumkavé okraje. Starostlivosť o takéto pece je o čosi náročnejšia ako o elektrické pece, pretože po skončení pečenia sa musíme zbaviť zvyškov popola. 

Dokonale čistá pec

Na zvyšky popola je ideálne používať metlu na vymetanie popola, aby bola pec po dôkladnom vyčistení pripravená na ďalšiu prípravu pizze. Ak sa popol neodstráni dostatočne, môže dôjsť k jeho prenosu na jedlo čo by pre prevádzku nebola veľmi pekná reklama. Preto by metla na vymetanie pece mala byt súčasťou každej dobrej reštaurácie, ktorá si dáva záležať na tom, aby bol klient spokojný. Veď spokojný zákazník sa stále vracia na rovnaké miesto. Čím viac spokojných zákazníkov, tým viac predaných pízz. Jednoduchá matematika. Starostlivosť o pec na drevo nie je veľmi náročná. So správnymi pomôckami akou metla na vymetanie pece bezpochyby je, to hravo zvládnete každý deň. Nezabudnite si zaobstarať aj lopatu na pizzu, krájače, prenosné boxy, pizza taniere a iné príslušenstvo.

Ak plánujete otvoriť pizzériu, v ktorej budete používať pece na drevo, nezabudnite si zabezpečiť aj poriadne príslušenstvo, ktoré Vám pomôže k tomu, aby ste mali spokojných zákazníkov. Jednou z nich je aj kvalitná metla na vymetanie pece.

Related Post

leave a Comment