Elektronické vybavenieNerez v kuchyni

Zariadiť kuchyňu nie je malina

Posted On
Posted By Kristína

V gastronomických prevádzkach by ste asi ťažko hľadali iné zariadenia ako nerezové. Nabytok z nerezu patrí k nevyhnutnému štandardu každej kuchyne. Jeho pozitívne stránky sú neprekonateľné a preto ak chcete dodržať najvyššie hygienické štandardy a zabezpečiť svojim zamestnancom kvalitné pracovné prostredie, nabytok z nerezu je inventár, ktorým môžete začať. Teoreticky i prakticky, iné možnosti nie sú. 

Nerez vyhráva na plnej čiare

Povrchy v profesionálnych kuchyniach musia byť odolné voči hrubému zaobchádzaniu, nemáme tým na mysli nervózneho šéfkuchára, ale napríklad krájanie ostrým nožom, sekanie mäsa, horúce teploty a podobne. Bežné pracovné dosky by takému tlaku skôr či neskôr podľahli, preto profesionáli používajú nerez. Alternatívou by mohol byť ešte kameň. Rovnako odolný a hygienický, ale nákladný na údržbu i samotné zaobstaranie, transport. Kameninové pracovné dosky bývajú niekedy súčasťou nerezového nábytku – napríklad pracovné stoly na prípravu pizze. Vráťme sa ale naspäť k nerezi, pretože tú budete potrebovať. 

Zariadiť si profesionálnu kuchyňu nie je práca na jeden či dva večery. Je to dlhý, nákladný proces, ktorého priebeh si treba dobre naplánovať a premyslieť. Existujú odborníci, ktorí Vám ochotne poradia a pomôžu vyznať sa v stovkách gastro zariadení. Skúsený kuchár Vám tiež dobre poradí. Začať môžete prekvapivo jedálnym lístkom. Keď budete vedieť, aké jedlá v reštaurácii varíte, pômôže Vám to pri výbere zariadení. Zamerali ste sa na mäsové špeciality od výmyslu sveta? Nárezové stroje, píly na mäso, mlynčeky na mäso budú pre Vás alfou a omegou. Ľahšie vyberiete i nabytok z nerezu, ktorý bude mať u Vás najlepšie využitie. Je to beh na dlhé trate. 

Začnite tým najpotrebnejším, postupne môžete svoj inventár rozširovať. Dvakrát merajte a raz strihajte. Príklad: ak si neotvárate mäsiarstvo, nárezové stoje Vám veľmi neposlúžia. Hoci sú skvelým pomocníkom na krájanie mäsových výrobkov, syrov a pečiva, je to položka, ktorú môžete na začiatok vynechať. Ohrievač párkov, salamander gril či umývačka riadu sú zariadenia, bez ktorých si poradíte. Zamerajte sa na pracovné stoly, mraziace boxy, konvektomaty, chladničky, umývacie stoly, chladiace vitríny, kvalitný čierny a biely riad. Postupom času, si svoju kuchyňu ‘vyšperkujete’ do dokonalosti. Ak máte dostatok financií, zariaďujete veľkokapacitnú kuchyňu, alebo trváte na svojom, nakúpiť môžete aj na bazároch. Za nižšiu cenu sa dajú nájsť stále kvalitné a výkonné zariadenia. Pri výbere však buďte naozaj opatrní. 

Related Post

leave a Comment